Објавено на:

Шојгу: Односите помеѓу Иран и Русија достигнаа највисоко ниво

t

Односите помеѓу Иран и Русија достигнаа највисоко ниво и покрај противењето на голем дел од западниот свет, изјави рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу за време на посетата на Техеран.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лавров: Во Европската унија нема демократија туку…

Во Европската унија нема демократија туку „дисциплина…

Зеленски е задоволен: Се бориме со втората…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека војната со Русија…

Османи: Дискусиите за исклучување на Русија од…

Дискусиите за исклучување на Русија од ОБСЕ…

Карпентер: Русија останува изолирана во рамки на…

Русија останува изолирана во рамки на ОБСЕ…

Русија ја презема контролата над големиот аеродром…

Претседателскиот декрет ги префрли акциите на Аеродромот…