Објавено на:

Шојгу: САД и Западот се трудат да се борат до последниот Украинец

t

Рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, на средба со военото раководство изјави дека официјален Вашингтон и западните земји што се под американска контрола, прават се за да ја продолжат конфликтот во Украина.

Како што истакна Шојгу, тие се подготвени да се борат до „последниот Украинец“.

САД и западните земји под нивна контрола прават се што е можно за да ја продолжат специјалната воена операција. Интензивирањето на снабдувањето со странско оружје ја покажува нивната намера да го охрабрат режимот во Киев да се бори до последниот Украинец – изјави Шојгу.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

EУ ја одложи одлуката за забрана за…

Европската унија ја одложи одлуката за можното…

Ковачевски на отворањето на првиот состанок на…

Со официјална пленарна сесија започна првиот состанок…

Зеленски вели: Путин знае дека нема да…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави денеска дека…

ПОСТАВЕТЕ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ КАЈ НАС: Полска им…

Полскиот претседател Анджеј Дуда вчера се пофали…

Со 60 илјади вакцини против сезонски грип…

Со 60 илјади вакцини против сезонски грип…