Објавено на:

Шпански весник: Меси се враќа во Барселона?!

t

Шпанскиот спортски дневен весник „Diario sport“ пишува дека е можно по крајот на тековната сезона во Барселона да се врати некогашната каталонска ѕвезда, Лионел Меси.

Тој не игра според очекувањата во ПСЖ, а и челниците на Барселона пред извесно време посочија дека е можно враќање на Меси на „Камп Ноу“, каде веројатно и би било завршување на неговата кариера.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Циципас и Алкараз ќе играат во финалето…

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас, се пласираше во…

Шпански весник: Меси се враќа во Барселона?!

Шпанскиот спортски дневен весник „Diario sport“ пишува…

Барселона ќе игра против Кјелце во финалето…

Барселона со сигурни 34-30 го победи Кил…

Дали некогаш сте сонувале да играте на…

Барселона се наоѓа во доста комплицирана финансиска…

Хаос во Барселона: Се судрија два воза,…

Едно лице загина, а 85 се повредени…