„Штета, Владимир, сам си го направи ова“: Хилари Клинтон со порака до Путин

t

Поранешната американска државна секретарка Хилари Клинтон за време на својот говор во Стејт департментот му се обрати по име на рускиот претседател Владимир Путин посочувајќи дека проширувањето на НАТО е последица на руската политика, пренесува „Ројтерс“.

„Штета, Владимир. Ти го направи ова сам“, рече таа.

Клинтон изјави и дека луѓето сами избираат начин за влез во НАТО.

Претходно, американскиот претседател Џозеф Бајден се обиде да го навреди рускиот претседател Владимир Путин нарекувајќи го диктатор, пренесува „РИА новости“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Интер го декласира Удинезе и се врати…

Фудбалерите на Интер одиграа феноменално и вчера,…

Македонија ЃП: Време е за оставки!

Сè уште не се смируваат страстите по…

Откако на Тито му ја ампутирале ногата,…

Јосип Броз бил во добра здравствена состојба…

ДРАМА НА МАЛТА: Балканци му се заканувале…

Тројца Срби се обвинети за киднапирање и…

Хороскоп за недела (10 декември)

ОВЕН Бидете јасни и гласни, но не…