Објавено на:

Штипјанец превезувал кокаин во Јагуар: Акција на СВР Штип

t

Службеници од СВР Штип ноќеска во 01.30 часот во Штип го лишиле од слобода 32-годишниот штипјанец Н.Н., затоа што кај него и во патничко моторно возило „Јагуар“ со штипски регистарски ознаки, кое го управувал, е пронајден кокаин.

Како што информира МВР, по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Швајцарија запленет половина тон кокаин –…

Повеќе од 500 килограми кокаин, за кој…

“Клиентите” на балканската мафија се жалат: Го…

„Клиентите“ на т.н Балканска мафија која ја…

Приведен стружанец – полицијата пронашла кокаин во…

На 22.03.2022 на ул.„Маршал Тито“ во Струга,…

Штипјанец превезувал кокаин во Јагуар: Акција на…

Службеници од СВР Штип ноќеска во 01.30…

(Видео) Драматична акција на “Тигрите” во Кичево:…

На 04.03.2022 полициски службеници од Одделот за…