Што им помогнавме на кутрите луѓе кои се во затвор од настаните за 27-ми април ?

t

Во денешната епизода на “Тешки Муабети” градоначалникот Стевчо Јакимовски истакна дека луѓето кои лежат по затвори за настаните од 27-ми април се оставени сами токму од погрешните политики на Мицковски.

“Што им помогнавме на кутрите луѓе кои се во затвор од настаните за 27-ми април? Зошто слушаме пазари со некои други пулени. Протестот кој се организира во Штип беше на моја иницијатива и предлог. Тие луѓе лежат во затвор, токму од погрешните политики. Каков пример ние има даваме на граѓаните? Вака ли ќе ја водиме државата ? Како што ја водиме во Општина Карпош ? – истакна Јакимовкси

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Србија ја укина забраната за извоз на…

Владата на Република Србија на денешната седница…

Ковачевски: Можност Македонија да биде мапирана од…

Во Република Северна Македонија првпат ќе се…

Гласачките ливчиња за изборите на 20 август…

ДИК ги усвои измените на финансискиот план,…

До крајот на неделата се очекува разрешница…

Нема простор за паника, бидејќи не се…

Штипјани реагираат на бучава од мотоцикли, надлежните…

\Група малолетници со своите мотоцикли низ штипските…