Што се случува со децата? Скопјанец прјавил дека неговиот син бил нападнат од соученик

t

Жител на Скопје вчеравечер пријавил дека неговиот син бил нападнат во приватното училиште во Карпош во кое учел, соопшти МВР.

„На 22.11.2022 во 21.30 часот во Полициската станица Карпош, К.С.(54) од Скопје пријавил дека околу 11.00 часот во приватно училиште на подрачје на Карпош неговиот малолетен син бил физички нападнат од негов соученик“, се вели во полицискиот билтен.

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје: Загина пешак

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје…

МВР во акција: Серија апсења во Скопје

На 28.01.2023 во 18.40 часот на подрачјето…

Рекордна посета на Зоолошката градина за овој…

Зоолошката градина во Скопје денес ја посетија…

Арсовска: Се решава проблемот со јавниот превоз…

Во врска со проблемите со јавниот превоз…