ЃОКОВИЌ ГО ОСВОИ ТУРНИРОТ ВО ТОРИНО: Заработи 7,74 милиони долари!

t

Новак Ѓоковиќ го освои завршниот тениски турнир во Торино. Тој во финалето го победи Норвежанецот Каспер Руд – 7:5, 6:3.

Србинот по 6-ти пат го освои завршниот турнир повторувајќи го рекордот на Роџер Федерер. Покрај тоа, Ѓоковиќ стана и најстариот шампион, откако ја освои титулата на 35-годишна возраст.

Победникот остана непоразен на турнирот, заработувајќи 4,74 милиони долари во парична награда.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЃОКОВИЌ ГО ОСВОИ ТУРНИРОТ ВО ТОРИНО: Заработи…

Новак Ѓоковиќ го освои завршниот тениски турнир…

За последен пат ќе го гледаме Надал…

Шпанскиот тенисер се изјасни за својот утрешен…

Ѓоковиќ го освои турнирот во Рим

Новак Ѓоковиќ го освои турнирот во Рим…

Ѓоковиќ: Ова е за мојот народ!

Рим го доживеа пишувањето на тениската историја,…

Ѓоковиќ лесно го ,,скокна” 1/8 финалето и…

Нема дилеми, Новак Ѓоковиќ е во одлична…