Објавено на:

Ѓоковиќ е поголем човек oд Надал: Му честиташе, вели неверојатно достигнување, импресивна борбеност

t

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ му честиташе на победникот на Австралија опен, Рафаел Надал за 21. Грен слем титула, како и на организаторите на турнирот.

– На овогодинешниот Австралија опен се играше извонреден тенис, а финалето беше исклучително. Честитки до Ешли Барти за неверојатниот настап пред домашната публика и Даниел Колин за неверојатниот турнир што го одигра. Честитки до Рафаел Надал за неговата 21. Грен слем титула. Неверојатно достигнување. Секогаш импресивна борбеност, која преовладуваше и овој пат. Медведев даде се од себе и играше со страста и одлучноста што ги очекувавме од него, напиша Новак на својот Твитер профил.

Да потсетиме дека на Новак не му беше дозволено да настапува на Австралија Опен поради тоа што не бепе вакциниран, а Надал не му даде поддршка да настапува на натпреварот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Охридските нуркачи од Центарот „Амфора“ го развиорија…

Професионална екипа од Нуркачкиот центар „Амфора“ од…

Приведени двајца насилници што нападнаа продавач кај…

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал…

КАКВИ СОВЕТИ ОЧЕКУВА ОД ФУДБАЛЕРОТ? Зеленски го…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, го назначи…

ВИДЕОТО Е ЛАЖНО, СЕ ГЛЕДА ДЕКА ИМА…

Српскиот министер за надворешни работи и вицепремиер…

Нападната гранична патрола на Србија и Унгарија:…

Утринава со автоматско оружје била нападната граничната…