Објавено на:

Ѓоковиќ: Ми треба малку време да се вратам во ритам

t

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ кој вчера е елиминиран во рана фаза на Мастерсот во Монте Карло, рече дека му е потребно време да се врати во посакуваниот ритам.

– Ќе продолжам да работам и се надевам дека ќе влезам во форма за Грен слемот „Ролан Гарос“. Ова е главната цел за овој дел од сезоната. Знаев дека ќе ми треба малку време за навистина да се прилагодам на земјените подлоги. површината. Историски гледано, тоа отсекогаш било така. Никогаш не играв многу добро на првите земјени турнири во сезоната. Но нормално е. Морам да го прифатам овој пораз и да продолжам понатаму, изјави Ѓоковиќ.

Србинот вчера во второто коло на Мастерсот во Монте Карло загуби од 46-от на АТП ранг-листата, Алехандро Давидович- Фокина со 1:2, по сетови 3:6, 7:6 и 1:6.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Јонуз: Македонија ја водат тешки ропаци!

Македонија ја водат тешки ропаци, не во…

Курти не му верува на Радоичиќ: Вучиќ…

Милан Радоичиќ, лидерот на Српската листа, е…

Милановиќ: За кого да ги креваме француските…

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ го коментираше хрватското…

“Не сакам да ја видам”: Мајката на…

Мајката на масовниот убиец Коста Кецмановиќ пред…

Кирби: Загрижени сме, Србија трупа војска на…

Координаторот за стратешки комуникации на Советот за…