Објавено на:

Ѓоковиќ: Ми треба малку време да се вратам во ритам

t

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ кој вчера е елиминиран во рана фаза на Мастерсот во Монте Карло, рече дека му е потребно време да се врати во посакуваниот ритам.

– Ќе продолжам да работам и се надевам дека ќе влезам во форма за Грен слемот „Ролан Гарос“. Ова е главната цел за овој дел од сезоната. Знаев дека ќе ми треба малку време за навистина да се прилагодам на земјените подлоги. површината. Историски гледано, тоа отсекогаш било така. Никогаш не играв многу добро на првите земјени турнири во сезоната. Но нормално е. Морам да го прифатам овој пораз и да продолжам понатаму, изјави Ѓоковиќ.


Србинот вчера во второто коло на Мастерсот во Монте Карло загуби од 46-от на АТП ранг-листата, Алехандро Давидович- Фокина со 1:2, по сетови 3:6, 7:6 и 1:6.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова: Нека побараат од Украина да им…

Британските власти треба да бараат од украинската…

(Видео) Најмалку осум лица ранети истрелување во…

Најмалку осум лица се ранети во истрелување…

Захариева: Западот го дели светот на оние…

Западните земји се уште имаат колонијален однос…

(Во живо) Тешка сообраќајна несреќа во Радишани

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва околу…

Шокантно тврдење на Ненад Чанак: Русија планира…

Според политичарот од Војводина, Москва би го…