Објавено на:

Ѓоковиќ “ја мерка” титулата на Ролан Гарос

t

На ред е тенискиот турнир на кој е домаќин во Белград. Српскиот ас најави дека ја посакува титулата, а ја посочи и главната цел за оваа пролет.

„Го користам времето за тренинзи, за да бидам подготвен за продолжението на сезоната. Се надевам ќе играм повеќе натпревари во Белград. Натпреварувањето на земја е специфично, мора многу тренинг. Сакам да го освојам трофејот тука, со поддршка од трибините и фановите кои ќе бидат ветер во грб. Мојата најголема цел овој период, сепак е освојувањето на титулата на Ролан Гарос“, изјави Новак.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓоковиќ го освои турнирот во Рим

Новак Ѓоковиќ го освои турнирот во Рим…

Ѓоковиќ: Ова е за мојот народ!

Рим го доживеа пишувањето на тениската историја,…

Ѓоковиќ лесно го ,,скокна” 1/8 финалето и…

Нема дилеми, Новак Ѓоковиќ е во одлична…

Ѓоковиќ: Не знам што ми е

Ѓоковиќ загуби во финалето на Србија Опен…

Подгответе се за шок: Еве какво образование…

Меѓутоа, јасно било дека Ноле не може…