Објавено на:

Ѓоковиќ ќе плати 7.000 евра за “злоупотреба на рекетот”

t

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е казнет од Вимблдон и ќе мора да плати казна од 7.000 евра.

Тој беше санкциониран затоа што ја погоди стативата за време на финалето на Вимблдон со Карлос Алкараз. На крајот од мечот направи грешки кои се навистина несвојствени за него, а на крајот по еден загубен бод го скрши рекетот.

Расудувањето на Вимблдон е кратко и јасно и гласи: „Злоупотреба на рекет“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…

Српскиот патријарх ги крстеше децата на Новак…

Фотографиите на социјалните мрежи ги објави протосингелот…

Надал: Федерер го достигна највисокото ниво, но…

Тони Надал беше составен дел од огромен…