Ѓорчев: Каде е разрешницата за биткоините од ГТЦ, БЕСА Транс и пожарот во модуларната болница? Кога гореа живи луѓе немаше 300 инспектори?

t

Поранешниот пратеник во македонското Собрание, Владимир Ѓорчев направи паралела во однос на ажурноста на институциите во различни случаи. Ѓорчев вели може да се испрата 300 инспектори во КАМ ама се уште нема разрешница за копањето биткоини во подрумот на ГТЦ, автобусите на БЕСА транс и пожарот во модуларната болница.

“300 инспектори во КАМ.

ГТЦ подрумот – “сервис за компјутери”.

Беса транс 300 пати преку граница БЕЗ дозволи.

Извештајот за модуларната уште се преведува (15 луѓе живи изгореа).” – напиша Ѓорчев на Фејсбук.

Линк од објавата: https://www.facebook.com/100044199485684/posts/547245126758799

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БЕСА го подбра лидерот на ДУИ: Изјавата…

Од Беса изјавата на лидерот на „интегративците“,…

Обединување на албанскиот блок: БЕСА ќе ги…

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, оценува дека…

Се јави Хоџа: БЕСА ќе даде поддршка…

Заменикот претседател на движењето БЕСА, Аријанит Хоџа…

Пожарникар се повреди при гаснење пожар во…

Во текот на вчерашниот ден, при настанат…

Продолжува судењето за пожарот во модуларната болница…

Денеска во 10 часот во Основниот суд…