Јакимовски: Браво бе лидериште, за Ванчо Михајлов континуитет, а за Груевски дисконтинуитет

t

Фејсбук статус на Градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски:

Видовте ли како изгледа “електричар” залутан во политика⁉️
Како проаѓа времето се повеќе заглавува❗️

Најновиот бисер на Мице му е неговата симпатија кон Ванчо Михајлов❗️
Тој вели дека Ванчо Михајлов е дел од континуитетот на ВМРО и тоа треба да се почитува❗️

Браво бе лидериште, за Ванчо Михајлов континуитет, а за Груевски дисконтинуитет.
Ванчо да се почитува и да има според него “заслужно” место во историјата, а за Груевски “заслужно” место во Идризово.

Толку ли брзо ги заборави добрините од Груевски⁉️
Лидериште ‼️

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БРУКА НЕВИДЕНА: Функционер на ВМРО-ДПМНЕ ѝ се…

Партијата како организација нема помогнато за уставобранителите,…

,,ЌЕ ИМ ДАДЕМЕ ПАРИ АКО ОДАТ НА…

Повеќето од нив можеби немаат финансиски или…

Груевски беше преголем за овој народ: Направи…

Груевски придаваше вредност на секоја пора од…

(Видео) Бербок на Мицкоски му кажала дека…

За целата ситуација во опозицијата јас го…

Неовластено поставил 50 лежалки и 25 чадор…

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Р.(65)…