Јакимовски: ГРОМ ќе работи на рушење на СДСМ

t

На прашањето упатено до претседателот на ГРОМ, Стевчо Јакимоски дали тој планира да коалицира со СДСМ, тој истакна дека ГРОМ е опозициска партија која ќе работи на рушење на СДСМ, и нема да коалицира ни со ВМРО ни со СДСМ
“Не сум против членството на ВМРО-ДПМНЕ, ги почитувам луѓето. Гром е опозициона партија и ќе биде опозициона партија.ГРОМ ќе работи на рушење на СДСМ. ГРОМ ќе си го бара своето место под сонцето, на оваа политичка сцена и ГРОМ нема намера да коалицира ни со СДСМ ни со ВМРО. ГРОМ нема намера да биде пудлица.” – истакна Јакимовски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Меѓу странците во Велика Британија најчесто се…

Едно од седум деца родени во Велика…

Приведени две лица за изнуда на 20.000…

СВР Струмица, заедно со Одделот за криминалистичка…

Светски мафијаши добија пасош, а ни судот…

Три години трае борбата на Хенри де…

Американскиот амбасадор со јасна порака: Сакаме Србија…

Американскиот амбасадор во Белград Кристофер Хил изјави…

ЦУК: Нема активни пожари, 12 изгаснати во…

Нема активни пожари во земјава, а 12…