Јакимовски: Мицкоски се концентрира како да излаже дека е против, а да го прифати францускиот предлог!

t

“Ако не умрам од тешка болест ќе умрам од смеење и тоа од Христијан Мицковски”, напиша на Фејсбук лидерот на ГРОМ и градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски.

– Замислете човекот вика ги откажал од протестите за да се фокусира на “францускиот предлог” и Вие очекувавте и натаму да стојам зад овој човек кој кога не знае што прави прибегнува кон лага.

Протести не планирал а за ”францускиот предлог” се концентрира како да излаже дека е против а во исто време да го поддржи.

ГРОМ не игра така!

Ние имаме јасен одговор, ПРОТИВ!, вели Јакимовски.

ЛИНК од статусот на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицкоски до Ковачевски: Достоинството или го имаш,…

Достоинство или го имаш или воопшто го…

Јакимовски: Имаме медиумска и трговска војна

Во вечерашната емисија на “Тешки муабети” каде…

Мицкоски: Идната недела ќе поднесеме интерпелација за…

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ идната работна недела…

Град Скопје ќе додели средства за сите…

Советот на Град Скопје на денешната седница…

Мицкоски се мајтапи со Таче: Да се…

Да можеше водење на држава да се…