Јакимовски: Најголема грешка на коалицијата беше што машки не се застана зад бојкот на референдумот

t

Во вечерашната емисија на “Тешки муабети” на прашањето која била најголема грешка на коалицијата изминативе години, Јакимовски одговори дека најголема грешка е што не се застана зад бојкотот на референдумот.

“Најголемата грешка беше што машки не се застана зад бојкот на референдумот, без разлика на било какви притисоци. Тогаш народот почна да се сомнева во соработка со власта, благодарение на неодлучните политики на Мицковски.”- изјави Јакимовски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Облак од чад над нуклеарката во…

Ројтерс пишува дека генералниот секретар на Обединетите…

(Видео) Му пукнал филмот: Не му давале…

Вистинска драма како од холивудски филм се…

Шредер го тужи парламентот поради одземени привилегии

Поранешниот германски канцелар Герхард Шредер го тужи…

Биле во автомобил, а соседот со пиштол…

На 09.08.2022 во 15.00 часот во Полициска…

Јотова: Ситуацијата со Македонија е комплицирана, секој…

Потпретседателката на Република Бугарија Илијана Јотова им…