Јакимовски: Причината за раскинувањето на коалицијата не е ВМРО-ДПМНЕ туку Христијан Мицковски

t

Во денешното издание на “Тешки муабети” градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски истакна дека причината за раскинувањето на коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ не е ВМРО како партија туку лично Христијан Мицковски
“Причините се јасни. Причината не е ВМРО-ДПМНЕ како партија, причините се непринципиелноста, лагите, неодговорноста на Христијан Мицковски. Тие имаат проблем сами со себе, јас немам проблеми со никого. Јас сум убеден дека тоа не е негова автохтона политика и автохтона замисленост. Се дружи многу со некои бивши политичари, така да му се поматува политичката мисла и затоа влегува во некои математики кои на крај не му излегуваат.” – изјави Јакимовски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Трагедија: Автобус со деца од Србија…

Во Бугарија се превртел автобус со деца…

Левица: Власта ќе даде 130 милиони евра…

Камен темелникот за наводната фабрика за електрични…

Човекот кој го уби монструмот во Цетиње…

Ненад Калуѓеровиќ од Цетиње е на распит…

Се огласија од Белата куќа: Не се…

Белата куќа не се меша во ситуацијата…

(Видео) КАПА ДОЛЕ МОМЦИ: Организаторот ја скрати…

Кадетската репрезентација на Македонија обезбеди место на…