Јакимовски: Мицкоски нема капацитет да си ги менаџира проблемите во сопствената коалиција

t

Во вечерашната емисија на “Тешки муабети” каде гостин беше градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, изјави кои биле причините кои ја прелеаа чашата за напуштање на коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ
“Тој нема капацитет да си ги менаџира проблемите во својата коалиција. Нема слух за сопствените коалициони партнери. Ние сите во изминатиот период, рамо до рамо со ВМРО-ДПМНЕ се боревме и трпевме страшни реперкусии. Конкретно јас, на коцка го ставив најсветото, слободата и здравјето. Ме апсеа, бев во притвор опериран од карцином на бешика. И за тоа ние не бараме ордени, не бараме заслуги, бараме само еден нормален разговор и нормален респект како луѓе кои меѓусебно се почитуваат” – изјави Јакимоски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петковиќ: Изјавите на Курти дека ЗСО никогаш…

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија…

АИ: Жал ни е, но стоиме на…

Организацијата за човекови права „Амнести интернешнл“ (Amnesty…

Курти вели: Блокадата на патиштата на северот…

Косовскиот премиер Албин Курти во интервју за…

Почина великанот на македонската архитектура Петар Муличковски

Еден од великаните на македонската архитектура Петар…

Русија ги намалува можностите за инвеститорите од…

Руската централна банка денеска објави серија мерки…