Јане Ченто: Шаманот од американскиот „27 април“ ослободен зашто властите криеле докази! А што е со монтирањето докази за нашиот „27 април“?

t

Пишува Јане Ченто на Фејсбук:

Тоа е! Американски “27 Април” – шаманот кој беше најмногу осуден 3 години доби ослободување откако се откри дека тамошните правосудни органи криеле докази.

И кај нас се криеа и монтираа докази ама еве уште чекаме правда.
На сите им е јасно дека ние сме осудени со во монтиран обвинителско-судски процес од Вилма Русковка и Добрила Кацарска.

Ќе дочекаме можеби и ние да ги видиме пред лицето на правдата оние кои го монтираа овој процес.
…………………………………………………………………….

(Превод) Време е! Откако беше осуден на речиси 3 години затвор за ненасилни престапи, Канон Шаман е ослободен, 14 месеци порано, само неколку недели откако Такер Карлстон го емитуваше ослободувачкото видео на 6-ти јануари, кое неговите бранители тврдат дека никогаш не го виделе. Сега, потребна е одговорност за оние кои ги задржаа доказите за да го продолжат својот лажен наратив!

Слободните медиуми може и ќе ја објават оваа информација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јане Ченто: Шаманот од американскиот „27 април“…

Пишува Јане Ченто на Фејсбук: Тоа е!…

Почивај во мир професоре Бране, нека ти…

Националната пливачка федерација сподели тажна вест на…

„ДОДЕКА СУМ НА ВЛАСТ ТОА НЕМА ДА…

Да не беа нашите напори во изминатите…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Свети Кирил, архиепископ Ерусалимски Роден е во…

Приведен криминалец баран со потерница за тригодишна…

Денеска (30.03.2023) полициски службеници од Секторот за…