Јанко Илковски: Какво време да се самоубиеш – Цеца вели Македонија, Влатко Стефановски говори за Северна

t

Новинарот Јанко Илковски на својот Твитер профил ја коментираше постпката на Влатко Стефановски нашата држава да ја ословува со насилно наметнатотo име Северна Македонија.

Тој направи интересна споредба со односот на српската пејачка Цеца Ражнатовиќ која на свој настап истакна дека името на нашата држава за неа секогаш ќе биде Македонија.

-Искача Влатко Стефановски

-Добро вечер Северна Македонијо

искача Цеца

-Добро вече Македонијо – за мене чеш увек бити то

Какво време да се самоубиеш … ментално… напиша на Твитер новинарот Јанко Илковски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прашуваат Американци каде е Украина, а…

На почетокот на руско-украинската војна, водител прави…

И МЗ се огласи за мајмунските сипаници…

Од Институтот за јавно здравје сме информирани…

Тридневна жалост во Црна Гора по трагедијата…

Владата на Црна Гора ќе прогласи тридневна…

Медведев: Има нуклеарки и во ЕУ, и…

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев упати скриена…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Свети Евдоким Роден во Кападокија од благочестиви…