Јанко прашува кој е под санкции: Во Русија дизелот е 28 денари

t

Во време на засилени санкции против Русија и анти-руска масовна хистерија цените на горивата во државата се драстично пониски од било кое друго место на планетата земја.

Ководителот на Тешки Муабети на Инфомакс, Јанко Илковски објави фотографија на која се гледа дека дизелот кој во Македонија стана поскап и од бензинот во Русија се продава по цена од 28 денари, односно 60 Рубљи.


-Дизелот и бензинот во Русија се 60 рубљи, што би дошло некаде околу 28 денари литар. Се прашувам, кој е под санкции, они или ние?

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија му забрани влез на Бајден и…

Русија забрани влез во земјата на 963…

Како во среден век! – Во Македонија…

Домашната јавност се вознемири од веста за…

Литванија од утре без гас

Министерството за енергетика на Литванија соопшти дека…

Руски професор тврди: Војната во Украина е…

Руски професор по политички науки тврди дека…

Следната недела разговор меѓу Вучиќ и Путин,…

Претседателите на Русија и Србија, Владимир Путин…