Објавено на:

Јапонски борбени авиони ставени во состојба на готовност откако детектираа руски извидувачки авиони

t

Јапонски борбени авиони денеска беа ставени во состојба на готовност откако два руски извидувачки авиони беа забележани во близина на крајбрежјето на земјата, во Тихиот Океан и во Јапонското Море, се наведува во кусото соопштение на Јапонскиот Генералштаб.

Инцидентот не е прв од ваков вид. Тоа се случи само неколку дена откако украинскиот претседател Володимир Зеленски присуствуваше на самитот на Г7 во Хирошима, каде што сите членови на групата ја потврдија својата поддршка за неговата земја против руската инвазија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ХОРОР: Малолетници силувале 13-годишно девојче во Келн

Тринаесетгодишно девојче било сексуално злоставувано од момчиња…

Македонците наведени како посебен народ во Царска…

Соседните држави очигледно погрешно пресметаа кога мислеа…

55 кинески борбени авиони забележани околу Тајван

Десетици кинески борбени авиони се забележани во…

Роналдо победи во азиската Лига шампиони

Додека во Европа вечерва стартуваше новата сезона…

МИЦКОСКИ ВЛЕЗЕ ВО ВОЈНА СО ГРУЕВСКИ: “Панорама…

Ботовите на "дувлото" денеска "кавилтетно" ја заработуваат…