Објавено на:

Ја споредуваат со Ким Кардашијан: Поранешната девојка на Новак Ѓоковиќ е вистинска убавица!

t

Лидија Поповиќ е поранешна девојка на Новак Ѓоковиќ, успешен диџеј и убавица која наводно зема 30.000 евра за настап.

Таа беше во врска со најдобриот тенисер на светот пред повеќе од 10 години, пред Новак да почне да се забавува со сегашната сопруга Јелена, а неодамна откри какви и се сеќавањата на врската со Ѓоковиќ.

„Новак е прекрасен во секоја смисла на зборот. Она што го имавме останува во далечното минато, а јас имам само пофални зборови за него“- рекла таа еднаш и додала: „Нашите патишта се разделија, нема ништо лошо во тоа, а денес не се слушаме. Секој има своја кариера, нон-стоп сме на нозе, но јас секако сакам да се сеќавам на тој период, сакам да паметам убави работи“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Форин полиси” за ситуацијата во Косово: Србија…

Се чини дека кавгите со Косово, ракувањето…

Пукање на косовско-српската граница: Нападната косовската полиција

Косовската полиција е нападната денеска на пладне…

Мајмунски сипаници потврдени кај 23 мажи во…

Мајмунски сипаници се потврдени кај 23 мажи…

Српски медиуми: Американскиот амбасадор му рекол на…

Хаосот на Косово бил избегнат откако американскиот…

Се огласи Столтенберг: КФОР ќе интервенира во…

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска…