Ја удрил со кола па избегал: Тешко повредена жена во Гостивар

t

Полицијата трага по возач кој претпладнево удрил повозрасна жена на улица во Гостивар и тешко ја повредил.

Од СВР Тетово информираат дека денеска околу 10 часот, во СВР Тетово пријавено е дека на улица „Илинденска” во Гостивар, патничко моторно возило, кое веднаш го напуштило местото, удрило во 69-годишната гостиварка Л.А. Во несреќата, таа се здобила со тешки телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад”, каде била пренесена за укажување на лекарска помош.

Извршен е увид и се преземаат мерки за пронаоѓање на возилото-учесник во сообраќајната несреќа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Драма во Гостивар: Маж ги нападнал сестра…

41-годишен жител на Гостивар вчера бил уапсен…

Нашата чудесна земја: Гостиварец си позајмил агрегат…

Вработен во гостиварскиот стационар за улични кучиња…

Соседки “се фатија за коса”: Женска тепачка…

СВР Тетово информира дека вчера (2 ноември)…

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…

Хорор во САД: Авион удри во зграда,…

Мал авион се урна во американската сојузна…