Јовановски: Многумина веќе ме ребрендираа од Боки 13 во Боки 18…

t

Најмрачните места во пеколот се загарантирани за оние кои остануваат неутрални во кризни времиња !!!

Знаеш ли како можеш да постанеш шампион? Кога ке излезеш на терен кога е најтешко и кога на крајот после долга, мачна, кварна, нечесна и нефер игра со наместен судија на теренот ЌЕ ПОБЕДИШ !!!

За таква шампионска победа соиграчи ти се времето, силата, издржливоста и трпението !!!
Џабе наместениот корумпиран судија свири пенали, кога на крајот самите нечесни противници ќе си дадат автоголови, шампионот со неговите соиграчи ќе победи историски, а наместениот судија ќе си остане само со малото свирче во уста !!!

А да, многумина веќе ме ребрендираа од Боки 13 во Боки 18…ако де, слободно, мајтапете се, ликувајте и радувајте се, не ми пречи, само ми е тажно кога ја гледам таа човечка злоба, не чини, не е добро, бидејки не знае никој што го чека утре… и полека не се радувајте премногу однапред, натпреварот не е завршен!!! Таков е животот, денес си горе, утре долу, важно е да останеш човек! Па затоа , од срце им благодарам на оние луѓе кои ми ја даваат нивната безрезервна поддршка, нека им се врати само со убавини и благосостојба!

Содржината е авторски текст на Бојан Јовановски. Објавено од администратор на профилот

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Еден град е целосно уништен: Силно…

Најмалку 23 лица загинаа во силно невреме…

Страшно: Кумановската полиција работи на откривање на…

Полицијата во Куманово работи на случајот за…

Трамп во Тексас денеска ќе го одржи…

Критичарите велат дека локацијата била избрана за…

Kaко не ви текна порано – Демократски…

Демократски сојуз денеска соопшти дека Централниот совет…

Цариниците ја отвориле хаубата на автомобилот и…

Српски цариници биле сведоци на неверојатна сцена.…