Објавено на:

Јокиќ потпишува нов договор со Денвер вреден 260 милиони долари

t

Новинарот на „Атлетик“ Шемс Чарани денеска откри дека кошаркарот на Денвер Нагетс Никола Јокиќ постигнал договор со челниците на Денвер и дека во јули ќе потпише „супермакс“ договор на пет години.

Тој договор ќе биде вреден 260 милиони долари, а доколку Јокиќ го потпише ќе стане најплатениот играч во историјата на НБА лигата

Јасно е дека станува збор за понуда која не се одбива, Останува „само“ на Нагетс да формираат засилен тим заедно со Јокиќ, способен да се бори за титулата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голден Стејт се врати на НБА тронот

Голден Стејт продолжува да пишува историја и…

НБА ѕвездата не го заборави родниот град:…

Кошаркарот на Кливленд кавалирс, Џеди Осман, во…

Великани на спортот: НБА кошарка и Формула…

Великани на спортот(3.) НБА кошарка Денес нешто…

Бостон со водство во серијалот со Голден…

Бостон славеше во третиот натпревар во финалето…

Голден Стејт го победи Бостон и израмни…

Голден Стејт ноќеска на домашен терен го…