Објавено на:

Јужниот дел од Мексико погоден од ураганот Агата

t

Агата, најсилниот ураган во историјата, што во мај стигна до копното во источниот дел на Пацификот, денеска ги погоди туристичките плажи и рибарските градови во јужно Мексико.

Агата пристигна на копно на околу 10 километри западно од Пуерто Анџело како силна бура од категорија два, со максимална брзина од 165 километри на час.

Поради обилниот дожд и силните ветрови, туристите и жителите мораа да се скријат во засолништа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија во Турција: Тројца загинати во хеликоптерска…

Три лица загинаа во хеликоптерска несреќа во…

Продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

(Фото) Шокантни слики: Како се случи сообраќајната…

Шокантни се сликите од сообраќајната несреќа на…

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…

Хорор во САД: Авион удри во зграда,…

Мал авион се урна во американската сојузна…