Објавено на:

Јутјубер нуди по 15 милиони долари за Смит и за Рок за боксерски меч

t

Јутјуберот Џејк Пол понуди да организира боксерски меч меѓу Вил Смит и Крис Рок, откако добитникот на Оскар му удри шлаканица на комичарот за време на доделувањето на наградите.

Смит му удри шлаканица на Рок, откако тој се пошегува на сметка на неговата сопруга.

Популарниот Џејк Пол, професионален боксер, брзо реагираше на социјалните мрежи.

Тој на Твитер напиша дека има 15 милиони долари за Вил Смит и уште толку за Крис Рок, а за датум за боксерскиот меч, го предложи месецот август.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Партиите тврдат: Владејачкото мнозинство и Владата се…

Партиите од владејачкото мнозинство тврдат дека нема…

Планетата спасена: Вселенското летало на НАСА успешно…

Американската вселенска агенција (НАСА) доцна синоќа со…

Независно судство: САД ја санкционираше шефицата на…

Шефицата на Обвинителството во Босна и Хергцеговина,…

(Видео) Жестоко на трибините: Романците им скандираа…

Немири во Романија: Навивачите скандираа „Србија, Србија“,…

Еврото далеку зад доларот! Курсна листа на…

Според курсната листа на Народната банка на…