Љубовна одмазда во Гостивар: 20 годишник ја нападнал поранешната девојка

t

На 11.02.2022 во 19:30 часот во с.Чајле од полициски службеници од Полициско одделение Чегране лишен од слобода е В.Ј.(20) од с.Чајле, бидејќи физички нападнал 18-годишна жителка на гостиварско село.

Со девојката која ја нападнал порано биле во љубовна врска.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Жена го претепала сопругот, му се зкаанувала…

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни…

Наставничка од Гостивар тепала ученик во основно…

53-годишна наставничка во основно училиште од Гостивар…

Пронајден кокаин во вредност од 30.000 ЕВРА!…

Гостиварецот, кај кого при претрес на домот,…

Наставничка физички нападнала ученик во Гостивар

Наставничка нападнала ученик во основно училиште во…

Гостиварци од 17 до 42 години групно…

Полицијата поднесе кривични пријави против 12 луѓе…