Љупка од инфлуенсерка стана директорка, и кумашинот на Заев влегува во бизнисот со струја

t

И кумашинот на поранешниот премиер Зоран Заев, Горан Митров – Гна, влегува во бизнисот со електрична енергија, пренесува „Фактор“, додавајќи дека струмичкиот бизнисмен ја регистрирал компанијата „Грин Енерџи Гна“ во Сушица, Општина Ново Село.

Минатиот месец Гна започна бизнис со млеко, а истовремено формираше и фабрика за одгледување канабис, исто така во Сушица.

За управител на новата фирма за струја, пак, е поставена неговата ќерка, некогашната инфлуенсерка Љупка Митрова.

Покрај Гна, во бизнисот со електрична енергија, како што тоа своевремено беше со канабисот, влегоа и други блиски лица на Заев. Компании за производство на електрична енергија формираа и негиовиот син Душко Заев и братот Вице Заев, а големи амбициозни потфати со соларните централи имаат неговите бизнис-партнери – синот Горан Крстев и таткото Симеон Крстев

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски ги подбра властите: Неспособни сте, корумпирани…

Пишува Никола Груевски на Фејсбук: Разорениот земјотресот…

ТРАГЕДИЈА ВО КАНАДА: Автобус удри во градинка,…

Градски автобус денеска удри во градинка во…

Зеленски: Велика Британија им помага на „украинските…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска во Лондон…

СЗО испраќа стручни тимови и авиони со…

Светската здравствена организација испраќа стручни тимови и…

Имал потекло од Тетово: Блажевиќ двапати за…

Легендарниот хрватски тренер, Мирослав Блажевиќ, кој почина…