Љупка од инфлуенсерка стана директорка, и кумашинот на Заев влегува во бизнисот со струја

t

И кумашинот на поранешниот премиер Зоран Заев, Горан Митров – Гна, влегува во бизнисот со електрична енергија, пренесува „Фактор“, додавајќи дека струмичкиот бизнисмен ја регистрирал компанијата „Грин Енерџи Гна“ во Сушица, Општина Ново Село.

Минатиот месец Гна започна бизнис со млеко, а истовремено формираше и фабрика за одгледување канабис, исто така во Сушица.

За управител на новата фирма за струја, пак, е поставена неговата ќерка, некогашната инфлуенсерка Љупка Митрова.

Покрај Гна, во бизнисот со електрична енергија, како што тоа своевремено беше со канабисот, влегоа и други блиски лица на Заев. Компании за производство на електрична енергија формираа и негиовиот син Душко Заев и братот Вице Заев, а големи амбициозни потфати со соларните централи имаат неговите бизнис-партнери – синот Горан Крстев и таткото Симеон Крстев

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ИСТОРИСКИ ДОГОВОР: УБС се согласи да ја…

Банката „Ју-Би-Ес“ (УБС) се согласи да ја…

Герасимовски ја донираше платата за лекување на…

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски ја…

Понесете чадор: Утре нè очекува обилен дожд

Под влијание на циклонска активност утре времето…

Дваесетгодишното момче кое почина по апсење во…

Од преголема количина кокаин починало 20-годишното момче…