Објавено на:

Ќе биде ,,жешко”: „Комити“ и „Чкембари“ најавија инвазија на Кавадарци!

t

Салата „Јасмин“ во Кавадарци ќе биде домаќин и на финалната средба од Купот на Македонија, која според сите очекувања треба да биде незаборавна. Двете екипи се подготвени за нова битка, а покрај на терен, пеколко ќе биде и на трибини. Двете најголеми навивачки групи во Македонија, „Чкембари“ и „Комити“ најавија инвазија на Кавадарци и бодрење на своите миленици во кавадаречката сала.

Според последните информации, повеќе од 300 навивачи на двете екипи ќе заминат на пат за Кавадарци. Големото финале во Купот на Македонија се игра денеска со почеток од 19:30 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шампионот на Македонија подготовките ќе ги започне…

Освојувачот на шампионската титула од сега веќе…

Видео: 12 километарската баклијада на Комити од…

Навивачите на Вардар, популарните ,,Комити”, покажаа и…

Барселона ќе игра против Кјелце во финалето…

Барселона со сигурни 34-30 го победи Кил…

(Видео) 10 километри долга бакљада: Навивачки спектакл…

Неколку убави причини имаа навивачите на Вардар…

,,Комитите” со голем спектакл за својот роденден:…

Навивачите на Вардар, популарните ,,Комити" вечерва приредија…