Објавено на:

ЌЕ ДУВА ВЕТЕР СО БРЗИНА НАД 80 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС: Не излегувајте без чадор и без јакна!

t

Во Скопје, како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со умерен до засилен ветер од југоисточен, а во вечерните часови од северен правец. Попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса денеска ќе има повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец, локално над 70 километри на час. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Во вечерните часови ветерот ќе го промени правецот во северен, што ќе услови брзо опаѓање на температурите, поради што на планините и на некои повисоки места врнежите ќе преминуваат во снег.

Во Скопје, како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со умерен до засилен ветер од југоисточен, а во вечерните часови од северен правец. Попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Утре ќе биде ветровито и студено со значително пониски дневни температури. Ќе дува силен северен ветер, наместа со брзина и над 80 километри на час. На планините повремено ќе провејува снег.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЌЕ ДУВА ВЕТЕР СО БРЗИНА НАД 80…

Во Скопје, како што информираат од Управата…

Кина: Никогаш не треба да се започне…

Официјален Пекинг реагираше на одлуката на Русија…

(Фото) По повод прославата три години во…

Денеска, 27 март 2023 година, Македонија одбележува…

Трамп: Путин и Шји се многу паметни…

На големиот митинг на неговите приврзаници во…

Директорката на ММФ со мрачни прогнози за…

Извршната директорка на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ),…