Ќе лежи Миле, ќе одлежат и други, ама фактот дека ВМРО е обична аморфна маса со Мицкоски никој нема да го смени!

t

Членот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Јандриоски, во објава на Фејсбук реагира што во шест години “лидерот” на опозицијата и опозицијата не реагирале на ниту едно апсење на истакнати членови и поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ.

-Мирен народ, умрен и килав лидер на опозиција, затоа притвараат, затвараат и се закануваат.

Еднаш во 6 години не изреагира кога се апсеа и фрлаа вмровци по зандани.

6 години живее и се крие позади копилиња кои за 300 евра плата му ги перат говната на нетов.

Ќе лежи Миле, ќе одлежат и други, ама фактот дека ВМРО е обична аморфна маса со Мицкоски никој нема да го смени.

Да ви мочам уставните измени, да ви мочам локалната власт, се е џабе, кога народ скапува по зандани а Македонија се разнебитува.

Оди земи кредата и врати се да црташ триаголници, неспособен еден, и онака за друго не те бива освен за позирање со странци.

ВМРО бил….мрш бе килавицо една неспособна – напиша Јандриоски на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Митовски: Никогаш, никому американците не влепиле ваков…

Не дека многу ги почитувам или поздравувам…

Заменикот на Блинкен го потопи Мицкоски: Од…

„Има понуда на маса. И ако сакате…

(Фото) Мицкоски ја тужи Левица преку адвокат…

Мицкоски ја тужи Левица преку адвокатот Панче…

Апасиев за Мицкоски: ги саботирате протестите, додека…

Каде се чуло и видело, најголема опозициска…

БОМБА НА БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ: Идејата за Бугари…

Одлуката на американското Министерство за финансии да…