Ќе се мажи ќерката на Синиша Михајловиќ – тој од небото ќе ја гледа церемонијата како од бајките, овие свадбени детали ги посакува секоја идна невеста!

t

Ќерката на фудбалската легенда Синиша Михајловиќ, Вирџинија ја закажа својата свадбена церемонија на 17 јуни.

Таа ќе се венча со фудбалерот на Џенова, Алесандро Вољако, откако претходно ќерката на Михајловиќ беше запросена и го кажа судбоносното „ДА“.

Вирџинија за следбениците на Инстаграм ја откри локацијата на церемонијата, каква венчаница ќе носи како и каде ќе одат на меден месец.

Таа откри дека свадбата ќе биде интимна.

-Ги повикавме само роднините, блиските луѓе со кои често се слушаме и со кои сме во важните моменти од животот. И јас и Алесандро имаме големи семејства и многу пријатели, а тоа значи дека нема да биде бројката помала од 200 гости. Среќни сме што имаме толку голем број на блиски луѓе, вели таа.

Кумови на свадбата откри дека ќе и бидат нејзиниот брат Мирослав и сестрата Викторија, додека и Алесандро ги избрал своите брат и сестра за негови кумови.

Инаку нивната свадбена церемонија се одложуваше неколку пати поради тешките периоди во семејството поради болеста на Синиша, а потоа и поради неговата смрт.

Во меѓувреме тие добија и ќерка без која велат нема да одат на меден месец на Малдивите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руски експерт прашува: Ѝ подготвува ли САД…

Западот подготвува државен удар во Грузија со…

Ќе влеземе заедно? Мишел: Украина може да…

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, изјави…

Рама: Конфликтите во Косово се од интерес…

Албанскиот премиер Еди Рама изјави за британскиот…

Спасовски: Мицкоски не знае како е да…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва…

(Видео) Димовска и Трајковски пукаа шампањ кога…

Кога почна бомбардирањето на Белград од страна…