Ќе се пука вечерва во Скопје: Ова се деталите

t

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека од страна на продуцентот на играната серија „Бистра вода“ се известени дека вечерва (21.10.2022) во периодот од 22.00 до 02.00 часот во објект на ул. „Владимир Полежановски“ во Скопје ќе се снимаат сцени за серијата, во кои ќе биде употребено огнено оружје.

Режисер е на проектот е Јани Бојаџи. Серијата се снима на повеќе од 50 локации во Скопје, но и низ државата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје: Загина пешак

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје…

МВР во акција: Серија апсења во Скопје

На 28.01.2023 во 18.40 часот на подрачјето…

Рекордна посета на Зоолошката градина за овој…

Зоолошката градина во Скопје денес ја посетија…

Арсовска: Се решава проблемот со јавниот превоз…

Во врска со проблемите со јавниот превоз…