Објавено на:

Ќе ја спушти топката? Бајден откри: Планирам лично да разговарам со кинескиот претседател!

t

Американскиот претседател Џо Бајден рече дека планира да разговара со кинескиот лидер Си Џинпинг, а времето за контакт сè уште не е одредено.


„Планирам да разговарам со претседателот Кси, сè уште не сме одредиле време“, им рече Бајден на новинарите.

Исто така од Белата куќа засега не ги објавуваат можните теми на разговор меѓу двајцата лидери.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прваче или претседател: Бајден се потруди…

Американскиот претседател, Џо Бајден се врати во…

Бајден вели: Санкциите против Русија влијаат и…

Соединетите држави и Европа знаеле дека воведувањето…

Да не го турна Путин: На социјалните…

Американскиот претседател Џо Бајден падна од велосипед…

(Видео) Изгледа му требаат помошни тркала: Бајден…

Претседателот на САД, Џо Бајден во текот…

Бајден бара решение: Како до олеснување на…

Американскиот претседател, Џо Бајден денес изјави дека…