Објавено на:

Ќе ја спушти топката? Бајден откри: Планирам лично да разговарам со кинескиот претседател!

t

Американскиот претседател Џо Бајден рече дека планира да разговара со кинескиот лидер Си Џинпинг, а времето за контакт сè уште не е одредено.


„Планирам да разговарам со претседателот Кси, сè уште не сме одредиле време“, им рече Бајден на новинарите.

Исто така од Белата куќа засега не ги објавуваат можните теми на разговор меѓу двајцата лидери.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трамп со двоцифрено водство пред Бајден на…

На најновата анкета објавена од ЕјБиСИ (ABC)…

Зеленски си замина со речиси празни раце…

Според сите процени Зеленски ја помина посетата…

Што се случува со Зеленски, дали почна…

Зеленски само што пристигна во Вашингтон каде…

Бајден од ОН го повика светот да…

Претседателот Бајден во обраќањето на Генералнот собрание…

Анкети во САД: Предноста на Бајден пред…

Анкетите за претседателските избори во 2024-та покажуваат…