Објавено на:

Ќе ја спушти топката? Бајден откри: Планирам лично да разговарам со кинескиот претседател!

t

Американскиот претседател Џо Бајден рече дека планира да разговара со кинескиот лидер Си Џинпинг, а времето за контакт сè уште не е одредено.


„Планирам да разговарам со претседателот Кси, сè уште не сме одредиле време“, им рече Бајден на новинарите.

Исто така од Белата куќа засега не ги објавуваат можните теми на разговор меѓу двајцата лидери.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски ќе се сретне со Бајден

Двајцата лидери ќе разговараат за заеднички воени…

Таткото на американскиот новинар затворен во Украина…

Гонзало Лира Сениор тврди дека Вашингтон бил…

Илон Маск го прозва Бајден поради американски…

Тоа е „сериозен проблем“ доколку Гонзало Лира…

Русија одговори на тврдењето на Бајден за…

Амбасадорот Анатолиј Антонов ги отфрли сугестиите дека…

Белата Куќа: „Очајно“ се потребни пари за…

Администрацијата на Бајден го повика Конгресот да…