Објавено на:

Ќучуќ: Минатото е патоказ за европската иднина на новите генерации – Честит и вековит Илинден

t

Европратеникот Илхан Ќучук е лидер на Европските Либерали, претставник на бугарската партија ДПС на Твитер упати честитка по повод Илинден.

– Минатото е патоказ за европската иднина на новите генерации. Честит и вековит Илинден, напиша на Tвитер Илхан Ќучук.

Претходно бугарското МНР на Твитер ни го честиташе Илинден, а македонското МНР се заблагодари на честитката.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петре Шилегов знаел за рамковните вработувања во…

Отстранувањето на речиси 40 лица од платниот…

Ванковска: Технички секретар во АЕК со завршено…

На огласот за работна позиција технички секретар…

Големо намалување на горивата, ова се новите…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

И бурекот ќе стане луксуз: Една четвртина…

И лебот станува луксуз за граѓаните. Во…

За влез во државата се чека околу…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…