Џабе одиме на Евровизија: Обложувалниците не ни даваат никаква шанса за победа

t

Пред неколку дена започнаа првите проби за овогодинешното издание на Евровизија која се одржува во Торино, Италија. Се очекува настап на вкупно 40 држави поделени во две полуфинални вечери.

Како и секоја година и оваа обложувалниците прогнозираат кој би можел да победи, а мора да се напомене дека во последните години го погодувале резултатот.

Како сега стојат работите најголеми шанси за победа има Украина, дури 43%, но мора да се напомене дека ова најверојатно е резултат на тамошната војна. Победата на Украина, според одредени мислења, ако се земе предвид состојбата на земјата се минимални, но пласман меѓу првите места е загарантиран.

Македонија според предвидувањата засега е на последното 40 место, без шанси за пласман во финале.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…

Руски зборник од 1849 година: Македонскиот јазик…

Во време кога се врши атак врз…

Сведоштво на баба Велика, една “обична” Македонка:…

ЧЕСТИТ И ВЕКОВИТ ИЛИНДЕН МАКЕДОНЦИ! Славиме 120…