Џабе одиме на Евровизија: Обложувалниците не ни даваат никаква шанса за победа

t

Пред неколку дена започнаа првите проби за овогодинешното издание на Евровизија која се одржува во Торино, Италија. Се очекува настап на вкупно 40 држави поделени во две полуфинални вечери.

Како и секоја година и оваа обложувалниците прогнозираат кој би можел да победи, а мора да се напомене дека во последните години го погодувале резултатот.


Како сега стојат работите најголеми шанси за победа има Украина, дури 43%, но мора да се напомене дека ова најверојатно е резултат на тамошната војна. Победата на Украина, според одредени мислења, ако се земе предвид состојбата на земјата се минимални, но пласман меѓу првите места е загарантиран.

Македонија според предвидувањата засега е на последното 40 место, без шанси за пласман во финале.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Изменет законот за недела неработен ден, дознајте…

Собранието ги усвои измените и дополнувањата на…

Приведен крадец во Прилеп

На плоштадот „Методија Андонов Ченто” во Прилеп,…

,,До кога ќе ги снемува спортските брендови”?

Македонскиот ракометен првак и најтрофеен клуб Вардар…

Европски аналитичари: Бугарија се изживува со Македонија…

Битолчанецот Божидар Бижиновски накратко на неговиот Фејсбук…

Има надеж и за Македонија, Борел: ЕУ…

Шефот на  европската дипломатија,  Жозеп Борел, изјави…