Објавено на:

Џабе се израдуваа: Турскиот парламент нема да размислува за одобрување на кандидатурите на Шведска и Финска во НАТО ако…

t

Турскиот парламент нема да размислува за одобрување на кандидатурите на Шведска и Финска за членство во НАТО доколку тие земји не ги исполнат своите обврски, рече Ердоган.

Ердоган, на самитот на НАТО во Мадрид објави дека Турција ќе го крене ветото за двете држави, а притоа постави одредени услови, меѓу нив и екстрадиција на 33 лица осомничени за тероризам во Турција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Хорор во Шведска: Двајца повредени при…

Две лица се повредени во трговски центар…

Теодоракис: Не е точно дека Грција е…

Изјавите на турскиот министер за внатрешни работи, Сулејман…

Турција: Финска и Шведска не ги исполнија…

Шведска и Финска не го исполнија барањето…

Остра реакција од Финска: Руски борбени авиони…

Министерството за одбрана на Финска соопшти дека…

САД со предупредување за Турција: Да не…

Соединетите Американски Држави ја предупредија Турција да…