Џабе се надевате: ДУИ ќе живее и ќе победува и без мене, вели Ахмети

t

Лидерот на ДУИ Али Ахмети вели дека бил загрижен до пред партијата да наполни 18 години.

До кога сум бил загрижен? До моментот кога ДУИ направи 18 години. Кога направи 18 години, ДУИ веќе влезе во полнолетство. Денес ДУИ живее и ќе биде победник и без Али Ахмети и без Артан Груби и без Блерим Беџети, без Изет Меџити и без сите останати. ДУИ се роди и е продолжеток на вековниот отпор на Албанците. ДУИ е темел на ОНА, рече Ахмети во студиото на ТВ21.

Тој рече дека се уште не го свикал генералниот Совет за да го именувам раководството.

Потпретседателите и другите функционери. Моментално, функцијата ја вршат избраните, додаде Ахмети.

Рече дека нема да брзаат со одлуките.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зошто Мицкоски ги брани избрканите од „Комуналец“,…

Отстранувањето на речиси 40 лица од платниот…

Апасиев: Наместо да го затворат, СДС и…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев го коментира…

ДУИ: САД, ЕУ, Лондон, Париз, Берлин ја…

Демократската унија за интеграција (ДУИ), ги поздравува…

Левица открива детали: Пукањето кај плоштадот “Скендербег”…

Левица објави нови информации во врска со…

Лицето кое го нападна Мицкоски водеше кампања…

Инцидентот меѓу активистите на ВМРО-ДПМНЕ, Левица и…