Џака се извини: Не требаше да летам орли против Србија!

t

„Се беше добар на тоа последно светско првенство освен двоглавиот орел, не требаше да го направам тоа што го направив. Во кариерата само два пати имав големи испади, еднаш во дресот на Арсенал кога навивачите ми свиреа на дуелот со Кристал Палас, и на дуелот со Србија на последниот шампионат. Сега повторно се среќаваме со Србија, и тоа во третото коло, искрено токму оваа селекција не ја посакував за противник, се надевам дека уште пред тој меч ќе обезбедиме пласман во осминафиналето“, изјави Џака.

Инаку, Србија и Швајцарија повторно ќе се судрат, овој пат на СП во Катар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во гранатирање почина потпретседателката на парламентот на…

Потпретседателката на парламентот на непризнатата проруска Донецка…

Тројца кандидати во трка за директор на…

Емилија Шопар-Јованова, Ненад Савески и Наташа Габер-Демјановска…

(Видео) Хаос во Северна Митровица: Пронајдена бомба…

Екипата за деминирање на косовската полиција неутрализираше…

Полска го прифаќа предлогот на Германија: Распоредува…

Полскиот министер за одбрана денеска најави дека…

Курти за инцидентите во Косово: Ќе обезбедиме…

Косовскиот премиер Албин Курти најави дека Владата…