Џака се извини: Не требаше да летам орли против Србија!

t

„Се беше добар на тоа последно светско првенство освен двоглавиот орел, не требаше да го направам тоа што го направив. Во кариерата само два пати имав големи испади, еднаш во дресот на Арсенал кога навивачите ми свиреа на дуелот со Кристал Палас, и на дуелот со Србија на последниот шампионат. Сега повторно се среќаваме со Србија, и тоа во третото коло, искрено токму оваа селекција не ја посакував за противник, се надевам дека уште пред тој меч ќе обезбедиме пласман во осминафиналето“, изјави Џака.

Инаку, Србија и Швајцарија повторно ќе се судрат, овој пат на СП во Катар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МОН одобриле нови учебници за средно образование,…

Во 2022 година Педагошката служба одобри стотина…

Паника во Бугарија: Десетици дојави за бомби…

Десетици училишта во Софија, Варна и Бургас…

Лога најавува дека уставните измени можеби нема…

Преамбулата на Уставот со внесување на помалите…

Шокнатна изјава на разрешениот министер за одбрана:…

Разрешениот министер за одбрана на Израел, Јоав…

Франција ги забрани сите социјални мрежи на…

Француската влада соопшти дека на сите државни…