Џака се извини: Не требаше да летам орли против Србија!

t

„Се беше добар на тоа последно светско првенство освен двоглавиот орел, не требаше да го направам тоа што го направив. Во кариерата само два пати имав големи испади, еднаш во дресот на Арсенал кога навивачите ми свиреа на дуелот со Кристал Палас, и на дуелот со Србија на последниот шампионат. Сега повторно се среќаваме со Србија, и тоа во третото коло, искрено токму оваа селекција не ја посакував за противник, се надевам дека уште пред тој меч ќе обезбедиме пласман во осминафиналето“, изјави Џака.

Инаку, Србија и Швајцарија повторно ќе се судрат, овој пат на СП во Катар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БРУКА НЕВИДЕНА: Функционер на ВМРО-ДПМНЕ ѝ се…

Партијата како организација нема помогнато за уставобранителите,…

,,ЌЕ ИМ ДАДЕМЕ ПАРИ АКО ОДАТ НА…

Повеќето од нив можеби немаат финансиски или…

Груевски беше преголем за овој народ: Направи…

Груевски придаваше вредност на секоја пора од…

(Видео) Бербок на Мицкоски му кажала дека…

За целата ситуација во опозицијата јас го…

Неовластено поставил 50 лежалки и 25 чадор…

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Р.(65)…