Џафери денеска на средба со граѓани во Гостивар

t

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, во рамки на Караванот „Собрание за граѓаните“, што се реализира во рамки на „Програмата за парламентарна поддршка“ финансирана од Швајцарската агенција за развој и соработка (СДЦ) преку Швајцарската Амбасада, што се спроведува од Националниот демократски институт (НДИ), Институт за демократија „Социетас Цивилис“ – Скопје (ИДСЦС) и Центарот за управување со промени (ЦУП), денеска ќе биде на плоштадот во Гостивар, град во Изборната единица од која што доаѓа и тој самиот.

Како што најавија од кабинетот на Џафери, тој ќе разговара со граѓани кои ќе ја посетат наведената локација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица во Брисел: Претставници на партијата на…

Претставници на "Левица" остварија средба со европратеници…

Средба на Џафери со претседателката на италијанскиот…

Соработката меѓу Италија и С. Македонија на…

Зеленски: Хрватска знае што значи да се…

Премиерот на Хрватска, Андреј Пленковиќ пристигна во…

Папата Франциск: Рускиот Патријарх Кирил даде поддршка…

Папата Франциск изјави дека побарал средба во Москва…

Голем напредок: Путин прифати да се сретне…

Рускиот претседател Владимир Путин ќе го прими…