Џевдет Хајредини иронично за оптимизмот на „фронтот за Европа“

t

После вчерашниот извештај на американскиот Стејт департмент за Македонија за изминатата 2022 година, премиерот веднаш излезе со, како никогаш досега, енергичниот одговор, со оценка дека извештајот е „многу важен и корисен за нас“, што треба да се користи во насока на подобрување на сите состојби во општеството.

Дека сите состојби во општеството ќе се подобрат, гарантираат тимот за санкции од Вашингтон кој, на покана на Бујар Османи, дојде во Скопјe, како и ураганот на Али Амети, најавен од митингот на ДУИ во Чаир, кој ќе ги збрише пред себе сите противници на фронтот за обединета Европа.

(Фејсбук статус на Џевдет Хајредини, поранешен министер за финансии)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Џевдет Хајредини иронично за оптимизмот на „фронтот…

После вчерашниот извештај на американскиот Стејт департмент…

СТРАШНО: Малолетник возел автомобил, повредени три лица…

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска…

Од Вардар се пофалија: Ги продадовме речиси…

Од шампионот на Македонија информираат дека за…

ФФМ им се заблагодари на навивачите за…

Фудбалската Федерација на Македонија предмалку преку социјалните…

СТУДЕНТИТЕ ГО КРЕВААТ ГЛАСОТ: Излегуваат на масовен…

Државата како да нема слух за барањата…