Објавено на:

Џипинг го испофали Путин: Благодарение на него Русија е просперитетна

t

Благодарение на раководството на рускиот претседател Владимир Путин, земјата постигна значителен напредок во просперитетот на државата, рускиот народ ќе го поддржи рускиот лидер во добрите потфати, изјави во понеделникот кинескиот претседател Си Џинпинг.


„Благодарение на вашето силно лидерство, Русија постигна значителен напредок во просперитетот на земјата во последните години“, рече Си Џинпинг за време на средбата со Путин.
„Сигурен сум дека рускиот народ силно ќе ве поддржи во вашите добри потфати“, додаде тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ништо од мирот: Украински командант најави нова…

Командантот на украинските копнени сили Олександр Сирски…

Кина ја поддржа Русија за спроведување истрага…

Пекинг стана коавтор на нацрт-резолуцијата на Москва…

Европската унија со остра осуда на заканите…

Европската унија (ЕУ) денеска ги осуди заканите…

Медведев го смрзна светот: Ова води до…

Испораките на странско оружје за Украина водат…

Зеленски со зборовите на Путин: Ќе возвратиме…

Украина ќе возврати на сите руски напади,…